24.01.2021

Зросли ціни на харчування дітей: у КМДА пояснили вартість меню у комунальних дитсадках Києва

Дитсадки Києва у комунальній власності підвищать ціну на харчування дітей. Чиновники із КМДА прокоментували нові норми та пояснили причину.

У 2021 році в українській столиці вже заплановане загальне фінансування дошкільної освіти на рівні 6,2 мільярдів гривень. Про це 24 січня повідомили на офіційному сайті київської влади.

У 2020 році меню фінансуватиметься повністю коштом батьків. Чинне законодавство регулює положення стосовно діяльності муніципальних садочків. Влада готова забезпечити базовий компонент у функціонуванні дошкільної освіти. Йдеться про ремонти та дезінфекцію садочків, а також забезпечення кваліфікованим викладацьким складом. Наразі на усі заходи переорієнтовано міські кошти.

Чиновники зазначили, що директори закладів не мають права збирати кошти з батьків на інші потреби окрім харчування. У такому випадку з ним розірвуть контракти.

Нагадаємо, новий санітарний регламент розпочав діяти від 1 січня 2021 року. Норми суттєво вплинуть на шкільне харчування. У меню також повинні з’явитися дієтичні продукти.

Раніше Олексій Кучеренко, депутат від “Батьківщини”, розкритикував влад Києва за ситуацію,яка склалася щодо оплати житлово-комунальних послуг. Він зазначив, що тарифи у столиці завищені.