21.03.2021

Знайти речовину “ікс”: українські фізики навчилися безконтактно визначати природну рідину (Світлини)

Фізики з Харкова розробили радіочастотний безконтактний детектор. Вчені представили унікальний метод.

Технологія створена на основі матеріалу для виявлення наявності метанолу у водних розчинах етилового спирту. Про це повідомили 21 березня у пресслужбі НАН України.

У всьому світі щороку тисячі людей опиняються у медичних закладах, отруївшись метонолом. Фіксують й випадки, коли внаслідок вживання сурогатних алкогольних напоїв також спостерігається концентрація метанолу понад норму.

Завдяки лабораторному методу частіше вдаються до безконтактних електромагнітних способів задля визначення у рідинах наявності метанолу. Перспективним способом фахівці назвали методику, яка базована на застосуванні так званих метаматеріалів як детекторів. Під час процесу контейнер із досліджуваною рідиною розташовують поблизу метаметаріалу. Це збуджує його резонансне поле, що й дає змогу отримати необхідну інформацію.

Вчені Інституту радіофізики і електроніки імені О.Я. Усикова НАН України запропонували унікальну методику. Технологія використовує такий тип метаматеріалу, як планарний фотонний кристал (ФК), представлена на малюнку 2.

Раніше у Києві відбулася виставка “Наука – це вона”. Захід організували з нагоди 8юерезн та присвятили українським жінкам-вченим.