17.10.2020

Закриті дранкою і залиті цементом: реставратори знайшли потаємні двері до Національного художнього музею (Фото)

Роботи щодо відновлення фасаду столичного Національного художнього музею здивували фахівців. Реставратори знайшли потаємні двері до установи.

Відкрився новий “портал”. Про це 17 жовтня повідомили на “Інстаграм”-сторінці закладу.

У повідомленні йдеться, що під відповідним шаром пошкодженого тиньку реставраторам несподівано “відкрились” двері. Вони раніше були ще одним входом до музею. Вхід був залитий цементом і закритий дранкою.

Керівництво відреагувало на знахідку надзвичайно позитивно. У майбутньому будівля зможе мати ще один вхід без додаткового перепланування. Його можуть зробити запасним.

Реставрація у Національному художньому музеї відбувається за ініціативи уряду. Саме чиновники вирішили виділити кошти для реалізації проєкту. Фахівці відремонтують скульптуру “Аполлон і музи” та аварійний фасад. Загалом виділено коштів на суму у 5,6 мільйона гривень. У авантзалі автентичні кахлі на підлозі та у виставковій залі “Клітинка” мають пройти відповідний процес реставрування до наступного року. Сувенірна крамничка та оновлений тамбур і сувенірна крамничка на черзі.

https://www.instagram.com/p/CGSuFjxnvme/?utm_source=ig_web_copy_link

Раніше стало відомо, що під час археологічних розкопок у Софії Київській зафіксували сенсаційні знахідки. Фахівцями були знайдені рідкісні предмети, які були виготовлені V – IV ст. до н.е.