26.07.2023

З України намагалися вивезти старовинну ікону (фото)

Фахівці визначили, що ікона має історичну цінність, а митники забронили її переправляти.

Старовинну борисівську ікону кінця ХІХ – початку ХХ століття – «Богоматір Смоленська» пересилали за кордон як сувенір, але київські митники викрили ділків. У Facebook митниці 26 липня повідомили подробиці.

Під час митного контролю було встановлено, що відправлення прямувало з України до США. Відправник з Одещини, а саме міста – Ізмаїл, задекларував християнську святиню як «сувенірну ікону». Вартість була доволі символічною, адже всього $87.

Фахівці Національного художнього музею України заявили, що ця ікона має культурну та історичну цінність.

Святиня належить до іконографічного типу «Одигітрія» («Путівниця»). Її відносять до Борисівської іконописної школи, що була розташована на українській Слобожанщині.

Борисівські ікони вважаються унікальними, оскільки створені завдяки оригінальному стилю техніки іконопису. Використовувався декор та іконографічне трактування. Зокрема, можна побачити, що лики мають виразні мигдалевидні світлі очі з чітко окресленою верхньою повікою.

Предмети становлять національне, а також культурне та історичне надбання українського народу категорично заборонені до пересилання у міжнародних поштових відправленнях. стосовно відправника ікони Київською митницею складено протокол про порушення митних правил. Ікону представники правоохоронних структур вилучили.

Нагадаємо, на території київського парку “Перемога” представили квіткову композицію на честь ЗСУ.