10.10.2020

Хліб та м’ясо птиці дорожчає в Україні, названі причини

Вартість продуктів в Україні восени продовжує зростати. Фахівці заявили, що варто очікувати подорожчання хліба та м’яса.

Названо головні причини здорожчання. У Всеукраїнській організації пекарів 10 жовтня пояснили, що у міжнародних портах піднялися ціни на зерно.

Експерти зазначили, що подорожчала й соняшникова олія. Також очікується підвищення вартості хліба, адже борошно, олія та цукор — основні складові хлібобулочних виробів. Ці інгредієнти додали у ціновій вартості.

М’ясо та яйця із жовтня додадуть у ціні. Зростання цін на пшеницю та комбікорми зумовило відповідну тенденцію. Виробники вже відреагували на негативну динаміку та взялися скорочувати поголів’я птиці. У Спілці птахівників України спрогнозували, що невдовзі ціни на курячі яйця продемонструють середнє значення зростання на 5 гривень, до 23-25 гривень за десяток.

Експерти економічної галузі вважають, що зростання вартості газу на світових ринках вплине на ціни на продукти в Україні. Інфляція та зростання мінімальної заробітної платні також будуть істотними факторами тривалості негативної тенденції.

Раніше стало відомо, що представники Антимонопольного комітету забов’язали владу та комунальників у Києві зробити перерахунок тарифів тепла і гарячої води. Відповідні зміни можуть реалізувати для 300 тисяч жителів столиці.