08.05.2023

Від боксера до мера Києва: історія успіху Віталія Кличка

Віталій Кличко на посаді мера

Віталія Кличка знають, як одного з найкращих боксерів у світі, оскільки успіхи та його досягнення на ринзі й досі для шанувальників вважаються феноменальними. Спортсмен відомий й своїми політичними амбіціями, адже йому вдалося стати мером Києва. Фолловери в Інтернеті також не забувають згадувати про нього, оскільки Віталій Кличко та його цитати стали мемами.

Біографія

Народився майбутній чемпіон 19 липня 1971 року у селі Біловодське, що розташоване на території Киргизстану. Надія Улянівна, його мати, працювала у школі вчителем початкових класів, а батько Володимир Радіонович був військовим.

Професія його батька не дозволяла залишатися на одному місці. Сім’я вимушена була часто переїжджати у різні міста, відвідував інші країни. В Україні вони почали проживати з 1984 року. Віталій почав приділяти багато часу та уваги спорту.

Віталій Кличко та його батьки і його брат Володимир

Віталій Кличко та його батьки/партія УДАР

В Умані у період з 1989 по 1991 рік хлопець проходив службу в армії, зокрема у ВПС СРСР. Вже тоді він на тлі інших однолітків відрізнявся своїми розмірами та фізичними даними. Кличко зріст мав високий – 202 см. Вага Віталія Кличка становила 109 кг, а пізніше 111-114 кг.

Завершивши армійську службу, юнак навчався в педагогічному університеті на факультеті фізичної культури. Після цього він був офіцером в армії України. Кличко вийшов у відставку, отримавши звання капітана Повітряних сил Збройних сил України у 1996 році.

Кличко у боксі

Бокс і Кличко не одразу стали “синонімами”. Спочатку він успішно виступав у кікбоксингу, здобувши 34 перемоги з 35 проведених боїв, спортсмен вирішив перемкнутися на професійний бокс.

Віталій Кличко в боксі і його тренер/партія УДАР

Віталій Кличко в боксі і його тренер Фріц Здунек/партія УДАР

Кличко у боксі з 1995 року. Тоді він здобув титул чемпіона світу з боксу серед військовослужбовців. Йому вдалося перемогти значну кількість інших суперників. На професійному рингу дебютував одночасно зі своїм братом Володимиром. Це відбулося у листопаді 1996 року. Аматорська кар’єра Віталія Кличка виявилася доволі дивовижною. Він зумів здобути 95 перемог, 80 нокаутів, 15 поразок.

У 1999 році український отримав титул чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської організації (WBO). Наступного року він програв боксеру зі США Крісу Берду. Кличко зазнав першої поразки у професійній кар’єрі.

Бій Кличка з Ленноксом Льюїсом

Віталій Кличко та Леннокс Льюїс взяли участь у поєдинку 21 червня 2003 року, який відбувся в Лос-Анджелесі. Американська преса назвала цей бій “битвою гладіаторів”.

бій Кличко Льюїс

бій Кличко – Льюїс

Для Люїса це був останній поєдинок у кар’єрі. Українець тримав лідерство за суддівськими оцінками за підсумками шести раундів із 12. Все ж він зазнав поразки, адже британець здобув перемогу технічним нокаутом через розсічення брови. Кличко, попри це, був готовий й надалі продовжувати бій. Перемогу британського боксера називають несправедливою, оскільки судді зупинили бій у зв’язку з розсіченою бровою у Віталія.

Українець прагнув реваншу та нового бою з Льюїсом, але британський боксер після перемоги над Віталієм вирішив завершити свою кар’єру. Щороку у публічних виступах та інтерв’ю він пригадував ту перемогу над Кличком, вважаючи її справедливою.

Завершення кар’єри

У 2004 році у боксерській кар’єрі Кличка відбулася знакова подія – він став чемпіоном світу за версією Всесвітньої боксерської ради (WBC). Цей титул дозволив назвати українця найкращим боксером у світі. Згодом він у 2005 році зробив несподівану заяву щодо завершення кар’єри.

У 2008 році у Німеччині відбувся бій з Семюелем Пітером. Пізніше Кличко провів ще 9 боїв, завершивши у 2012 році остаточно спортивний період своєї біографії. У вересні 2012 року відбувся останній бій за звання чемпіона за версією Всесвітньої боксерської ради.

Віталій Кличко у футболці

Віталій Кличко/Фейсбук Кличка

Останнім його суперником став Мануель Чарр, німецький професійний боксер. Перемогу Віталія зафіксували у 4-му раунді технічним нокаутом. Він захистив титул чемпіона світу за цією версією WBC. Титул “вічного” чемпіона у важкій вазі від Всесвітньої боксерської ради він отримав у 2016 році.

Кличко на Майдані

Наприкінці 2013 року українці почали виходити на протести проти режиму Віктора Януковича. Згодом силові структури застосували до беззахисних людей силу, чим й спровокували акції спротиву. Почалися події, які згодом в історії України отримали назву Революції Гідності.

Віталій Кличко на Майдані

Віталій Кличко на Майдані/Фейсбук Віталія Кличка

Українці вірили у Віталія Кличка, оскільки його присутність на барикадах вселяла надію у перемогу. Значна частина громадян вірила у те, що він зможе змінити на краще. У 2014 році ця віра дала певний результат, адже за Віталія Володимировича проголосували 56,7% виборців, обравши його мером української столиці.

Кличко у політиці

У квітні 2006 року Віталія Кличка міська громада обрала до Київської міської ради. У жовтні того ж року він почав роботу на посаді радника президента України Віктора Ющенка.

У квітні 2010 року розпочалося фактично його визнання на політичній сцені. Його обрали керівником політичної партії УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи).

Восени 2015 року політична кар’єра Кличка знову виявилася успішною. Він здобув перемогу на дострокових виборах мера Києва, обійшовши своїх суперників.

Віталій Кличко на посаді мера Києва

Віталій Кличко, мер Києва/ Фейсбук Віталія Кличка

Програма Кличка на виборах пропонувала українцям голосувати за зміни. Серед основних її критеріїв – боротьба з корупцією, прозоре використання бюджету Києва, постійний діалог та комунікація з громадянами. Політичні обіцянки Кличка не змогли реалізуватися повністю, адже все ж процес було розпочато.

Наприкінці серпня 2015 року Кличко підписав розпорядження щодо запровадження заходів, які стосуються запобіганню корупції сере чиновників у міській адміністрації на 2015—2017 роки. Нові ініціативи передбачали перехід до функціонування структурних підрозділів адміністрації міста та комунальних підприємств. Планувалося прозоре використання системи електронних закупівель товарів, послуг та робіт, а також запуск публічних та конкурсних процедур призначення керівників комунальних підприємств. Йдеться про опублікування даних стосовно надходження до бюджету міста від паркування, а також публічне звітування щодо виконання норм та положень бюджету української столиці.

Активно Віталій Володимирович працював й над тим аби покращити ефективність метропоролітену у Києві. Зокрема, контролював роботу над тунелем від майбутньої станції “Мостицька”.

У 2016 році завдяки керівництву Кличка на посаді мера було відновлено 200 кілометрів доріг. Це виявилося рекордним показником. Загалом на ремонт дорожнього полотна коштів виділили майже на суму у 1,5 млрд грн. За 2016 рік також відремонтували чимало дворів. Столична влада зуміла за перші два роки повністю вдалося погасити борги комунальних підприємств, дохідна частина бюджету Києва зросла на 48%.

Віталій Кличко на посаді мера Києва

Віталій Кличко на посаді мера Києва/ Фейсбук Віталія Кличка

У липні 2019 року спостерігалася певна динаміка щодо загроз для політичної кар’єри Кличка. Президент Володимир Зеленський, як висловилися згодом ЗМІ та політичні експерти, давав сигнали стосовно того, що прагне звільнити з посади керівника Київської міської адміністрації (КМДА). Ситуація загострилася через те, що функції керівника потрібно було відокремити від повноважень мера міста. Колишній боксер відреагував на ініціативи та запропонував провести дострокові вибори голови столиці. Кличко оголосив наміри щодо повторного балотування на посаду мера Києва. Він прагнув догодити киянам, які віддали за нього голоси.

Регіональні вибори в Україні стартували 25 жовтня 2020 року. Віталій Володимирович після першого туру голосування набрав 50,52% голосів. Початок робот Кличка на посаді мера Києва одразу виявилася успішною.

Меми про Кличка

На посаді мера Києва Віталій Кличко неодноразово дивував своїми заявами. Меми Кличка в Інтернеті стрімко поширювали.

У листопаді 2020 року навіть вийшла книга політика “Хто не чув, той побачить!”. Подарункове видання надрукували тиражем у 3 тисячі примірників коштом автора. Частину коштів від реалізації передали представникам Благодійного фонду “Майбутнє Києва”.

Віталій Кличко зі своїм фото

Віталій Кличко і меми/Фейсбук Віталія Кличка

Кличко і скандали це теж окрема тема, хоча їх й не було так багато. Ангела Меркель, яка обіймала посаду канцлерки Німеччини, у вересні 2021 року прибула до української столиці. Згодом у “Телеграм“-каналі Віталій Кличка з’явилася інформація про те, що його не пустили в аеропорт.

На тлі чуток стосовно відставки Кличка з посади мера політично мотивованим тиском. Згодом правоохоронці почали розслідування щодо використання бюджетних коштів на будівництво Подільського мосту в Києві та контрабанди бензину з Білорусі та Росії.

Особисте життя

Віталій Кличко особисте життя має досить відкрите для суспільства. У Києві 26 квітня 1996 року він одружився з моделлю та спортсменкою Наталією Єгоровою. Після урочистих заходів вона взяла прізвище чоловіка. Під час усіх виступів на рингу дружина завжди підтримувала чоловіка.

Сім’я Кличків виховувала трьох дітей. Єгор-Даніїл народився у 2000 році, а донька Єлизавета-Вікторія – 2002-го. У 2005 році Віталій знову став батьком, у нього з’явився син Максим-Олександр. Його назвали на честь Макса Шмеллінга, німецького боксера. В “Інстаграм” Віталія Кличка фото з сімейного архіву боксер можна побачити все ж нечасто.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Natalia Yegorova (@natalia_yegorova)

 

У 2022 році Кличко оголосив, що розлучається з Наталією Єгоровою. Подробиці розлучення невідомі, але все ж в облікових записах у соцмережах можна побачити фото родини. Ексдружина Віталія Кличка в “Інстаграм” публікувала фото зі старшим сином Єгор-Даніїлом. Відомо, що він навчається в Лондонському університеті та вивчає бізнес-менеджмент. Юнак захоплюється теж спортом, але віддає перевагу не боксу, а баскетболу. Зріст Єгора-Даніеля становить понад два метри.

Єлизавета-Вікторія Кличко отримала незвичне ім’я саме за ініціативою батька. Доньку Віталій вирішив назвати з нагоди перемоги нокаутом над Ларрі Дональдом. Єлизавета вступила до одного з вишів у Амстердамі, де вивчає психологію. Дівчина теж займається спортом – плаванням.

Максим Кличко – третя дитина у сім’ї. Його зріст навіть більший, аніж у Кличка, а це 2,16 м. Хлопець проживає у Великій Британії, де навчається у приватній школі. Максим теж займається спортом, але, як й старший брат, теж обрав не бокс, а баскетбол.

Здолав Віталій й коронавірусну інфекфію COVID-19. На смертельну хворобу він захворів у 2020 році.

Віталій Кличко зараз

Мер Віталій Кличко на посаді мера Києва відзначився професійною та ефективною роботою. У січні 2022 року напередодні масштабного вторгнення російських військ він відкрив на території Дарницького району Центр комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю. Згодом почалася робота із захисту української столиці від загарбників.

Віталій Кличко на полігоні

Віталій Кличко кидає гранату на полігоні/скрін відео

Після успішної оборони Кличко поступово повернувся до звичного керування містом. Вже 23 липня у Києві мер Кличко відкрив парк «Прибережний» біля затоки Берковщина.

Під час вторгнення та наступу на Київ Кличко намагався усіляко підтримувати дух містян. Він неодноразово зустрівся з військовими, щоб розв’язувати нагальні проблеми, які стосувалися захисту міста від російських загарбників.

У березні 2022 року Віталія Кличка бачили з гранатою в руках та кулеметом. Він вдосконалював свої навички, щоб у разі потреби й самому стати на захист україснкьої столиці від російських загарбників.

Нагороди та досягнення

 • 1994 – Срібна медаль на чемпіонаті світу з військових питань
 • 1995 — Срібна медаль чемпіонату світу
 • 1995 – Золота медаль на Всесвітніх військових іграх
 • Чемпіонський пояс WBC, WBO, The Ring
 • “Вічний чемпіон світу у важкій вазі” за версією WBC
 • Герой України
 • Орден “За заслуги”
 • Орден “За мужність”

Цитати Кличка

 • “А сьогодні у завтрашній день не усі можуть дивитись. Вірніше, дивитись можуть не тільки лише усі, мало хто може це робити”.
 • “Я прошу кожного киянина поставити до цієї проблеми з розумінням і я б також попросив усіх киян підійти до проблеми теплозбереження та підготовки до земельної ділянки таким же чином, з особливою складовою”.
 • “У мене є два заступники, чотири з яких вже місяць лежать в Кабінеті Міністрів, яких призначити неможливо. Не знаю, чому”.

Цікаві факти

Кличко у декларації 30 жовтня 2016 року серед свого майна вказав 7 велосипедів.

Віталія та Володимира Кличків несли до Книги рекордів Гіннеса у 2018 році. Вони вказані, як братів-чемпіонів, які на двох провели найбільшу кількість боїв.

У 2014 році Віталій Кличко запропонував депутатам Київради, які прагнуть бійки, вийти з ним на боксерський ринг.