02.04.2018

Вчені: пращури ірландців походять з України

Ірландські вчені проаналізували геном жителів країни. Спеціалісти зробили висновок, що пращури сучасних ірландців походять зі Східної і Південної Європи. Дослідження провели генетики Трініті Коледжу в Дубліні разом зі вченими співробітниками Королівського університету в Белфасті.

Вивчені останки, які були знайдено поблизу Белфаста. 5200 років – приблизний вік останків.

За словами вчених, геном належить одній з жінок. На думку авторів досліджень, вона родом з Сардинії або Іспанії. Ще одні останки належать селянину, який міг народитись на Близькому Сході. Як відомо, саме там зародилось сільське господарство.

Третя частина геному цього чоловіка вказує на те, що його предки жили на території сучасної України, на понтійських преріях чорноморського узбережжя.

«Це була хвиля генетичних змін. Можу зазначити, що в цей час могли навіть з’явитись мови», – заявив Даніель Бредлі з Трініті Коледжу.

На його думку, племена заселились на Атлантичному узбережжі завдяки міграції зі східної периферії. В подальшому ці результати досліджень допоможуть більше детально вивчити розвиток регіональних спільнот та їх відмінності з кельтськими групами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.