06.07.2023

В музеї авіації показали уламки британських літаків Hawker Hurricane, знайдених на Київщині

Hawker Hurricane

Літаки з Великої Британії, які брали участь у бойових діях проти німецьких “Люфтваффе”, були знайдені поблизу Києва.

Своєрідний історичний “ленд-ліз» для України продемонстрували у Державному музеї авіації ім О. К. Антонова в Києві. Фахівці виставили уламки британських винищувачів Hawker Hurricane часів Другої світової війни, які раніше знайшли під час розкопок на Київщині. Подробиці у Telegram повідомили у Київській міській військовій адміністрації.

У повідомленні йдеться про те, що журналісти змогли детально ознайомитися з уламками авіасуден. Також були надані й фахові коментарі щодо цієї техніки.

Вже кілька днів музей отримує повідомлення від представників преси з інших країн. Нещодавно в області виявили уламки британських винищувачів Hawker Hurricane.

Легенди про ці літаки переказують вже тривалий час. Знахідку зафіксували на околицях старого аеродрому під Києвом. Волонтери, що займаються пошуком таких історичних екземплярів, провели планові роботи і врешті решт наштовхнулися на неймовірно цінну знахідку.

“Цей літак дуже рідко можна знайти в Україні, — зазначив Олексій, пілот цивільної авіації, який брав участь у розкопках.

Він наголосив, що це дуже важливо для української та світової історії.

“Тут раніше не знаходили літаків за ленд-лізом”, – пояснив фахівець.

Характеристики Hawker Hurricane та значення у Другій світовій війні

Винищувач Hawker Hurricane (Ураган) був створений у Великій Британії. Всього було збудовано 14 533 одиниць цієї техніки.

Велика Британія відправила ці літаки на допомогу до Радянського Союзу, коли на комуністичне державне утворення напала нацистська Німеччина у червні 1941 році. Літаки фактично виявилися частиною масштабних постачань зі США та Великої Британії.

На службі у СРСР літаки був до 1944 року. Загалом британці відправи до Радянського Союзу близько 3 тисячі винищувачів. Більшість з них все ж були знищені “Люфтваффе” під час боїв, а частина – була розібрана та утилізована.

Нагадаємо, у Кабміні запропонували передати столичний Гостинний двір на баланс МКІП.