01.02.2024

Українець пішов за грибами в останній день січня та знайшов “зимові опеньки” (фото)

гриб зимовий

Гриб зимовий на території України можна побачити майже у всіх областях.

На Київщині чоловік показав результати «тихого полювання» в останній день січня. У Facebook групи «Гриби України» він опублікував фото та відео.

Грибник розповів, що це його перший лісовий похід у 2024-му році. Він назвав день чудовим, адже вдалося натрапити на фламмуліни (Flammulina velutipes). Посприяла знахідці у Броварському районі сонячна погода та гарний настрій.

«Бажаю всім добра і з улюбленими хобі!» – зазначив в дописі українець.

Гриби взимку, де шукати опеньок зимовий

Гриб зимовий, опеньок зимовий (Flammulina velutipes) – вид деревних їстівних грибів із роду Flammulina родини Marasmiaceae. Також має назви вербівка, фламуліна, лубинка зимова.

Ботанік Вільям Кертіс детально описав цей гриб у 1782 році як Agaricus velutipes. У 1951 році Рольф Зінгер перевів його в рід Flammulina. У Великій Британії його називають velvet shank.

Латиною Flammulina означає «вогник», що вказує на колір гриба. Вважався односпецифічним з азійським Flammulina filiformis до недавнього часу.

На території України “зимові опеньки” можна побачити майже у всіх областях. Його шукають з осені до ранньої весни на пеньках та стовбурах листяних, зрідка хвойних дерев; групами.

Гриб зимовий у молодому стані (їстівна лише шапка) добрий до вживання. Використовують також свіжим та сушеним.

Нагадаємо, у Боярці полікували 260-річний дуб та перетворили на житло для птахів й кажанів.