23.01.2022

Україна отримала нову партію боєприпасів із США та очікує на гелікоптери Мі-17

Вранці 22 січня у Бориспільському терміналі прийняли літак місії США, який транспортував в Україну 90 тонн зброї та боєприпасів. Гелікоптери Мі-17 також очікуються у нашій державі.

В грудні 2021 року адміністрація президента США Джо Байдена затвердила пакет військової допомоги Україні, і це доправлення стало першим кроком за програмою. Наступними будуть ще кілька поставок для Збройних Сил України.

Усього для військової допомоги Україні США запланувало та виділило бюджет у 200 мільйонів доларів. Гелікоптери Мі-17 будуть ймовірно передані Україні, і Конгрес США вже повідомлений про це і має план перевезення вантажу. Ці гелікоптери – колишній афганський парк США. Про це повідомила на пресконференції речниця Білого дому Джейн Псакі.

Є відомості, що Пентагон має в розпоряджені не менше 7 афганських гелікоптерів, з яких 5 щонайменше будуть доправлені в Україну в межах програми допомоги ЗСУ.

Раніше стало відомо, що США та союзники нададуть Україні необхідну зброю для захисту від російських загарбників. Цього тижня різко зросли обсяги військового постачання від цивілізованого світу.