19.03.2020

У Києві зросла вартість життя – The Economist

Рейтинг міст світу за вартістю життя опублікував журнал The Economist. Аналітичний підрозділ видання представив свою статистику.

Лідером за цими показниками стали одразу три великі мегаполіси – Париж, Гонконг та Сінгапур. Також у першій десятці опинились Цюріх, Тель-Авів, Женева, Осака, Сеул, Копенгаген та Нью-Йорк.

Столиця України посідає у списку 86 місце. Порівняно з попереднім рейтингом це на 22 позиції вище. У підрозділі Economist Intelligence Unit зазначали, що ціни у найбільшому українському місті підвищуються через зростання попиту після певних змін. Йдеться про низку підвищень мінімальної заробітної плати, яке було зафіксовано в останні роки. Швидке зростання показників реальної заробітної плати в цілому, хоча і з дуже низької бази.

Фахівці вважають, що у 2019 році рекордний урожай зерна збільшив надходження від експорту. Саме ця причина призвела до зміцнення гривні щодо американського долара.

Вартість життя значно змінились і в сторону підвищення у Стамбулі (піднявся на 24 позиції), Бостоні (+18), Москві (+16) та Бангкоку (+15).

Раніше Київ назвали одним з найдешевших міст у світі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.