17.03.2024

У Києві вода в Дніпрі й надалі прибуває, у КМВА назвали причину

dnipro kyiv

За останні сім днів рівень води у Дніпрі зріс на понад 60 см.

Дніпро у Києві з початку 2024 року піднявся до свого абсолютного максимуму. Подробиці 17 березня повідомив голова КМВА Сергій Попко.

Температура води – 3,9 градусів. Станом на 16 березня показник зафіксували на рівні 601 см над “0” поста. Температура води – 3,9 градусів.

Моніторинг показує, що за останні сім днів рівень Дніпра в межах столиці продемонстрував динаміку зростання на понад 60 см. Рівень коливання води, наприклад, 14-го березня він змінювався від 620 см до 577 см, але на час фіксації даних становив 583 см.

У повідомленні йдеться про те, що через пропуск весняного водопілля підйом рівня води та такі значні коливання відбуваються внаслідок збільшення скидів води з Київського водосховища. У зв’язку з цим спостерігається початкове затоплення заплав та понижених прирічкових територій.

Річка Дніпро у Києві та цікаві факти

Річка Дніпро — третя за довжиною й площею басейну Європи. Поступається лише Волзі та Дунаю.

Назву річки пов’язують зі скіфським словом «Данапр». Перекладається як «глибока річка».

Київ, столиця України, розташовуються на священних пагорбах Правобережжя та низовини Лівобережжя. Мегаполіс є найбільшим містом на Дніпрі. Через річку 13 мостів з’єднують лівий та правий береги Києва.

У Дніпрі та його притоках живе велика кількість тварин та риб. Серед них – найбільший гризун Євразії — річковий бобр та понад 70 видів риб.

Нагадаємо, стало відомо, яким буде прогноз погоди на березень. Метеоролог назвав особливості першого місяця весни 2024 року.