27.01.2024

У Києві влітку планують відкрити сквер імені Голди Меїр, – Кличко

Голда Меїр фото

Віталій Кличко зізнався, що фільм про лідерську роль Голди Меїр під час війни Судного Дня вийшов відображає й сучасні реалії української держави, яка бореться за свої існування.

Влітку 2024 року планують відкрити сквер імені Голди Меїр. Про це повідомив у Telegram мер Києва Віталій Кличко.

Він зазначив, що у такий спосіб прагнуть вшанувати видатну міжнародну діячку. Як відомо, Голда Меїр народилася у Києві. Вона є однієї із засновників держави Ізраїль.

Світ минулого року відзначав 125-річчя Голди Меїр. Для присвоєння її ім’я одному зі скверів столиці Київрада запустила відповідну процедуру. Ділянка раніше була, зі слів Кличка, надана посольству росії. Цю землю в комунальну власність депутати повернули у 2014 році. Статус скверу було надано минулого року. Місто облаштує сквер завдяки допомозі українських та міжнародних благодійних фондів.

Фільм о лідерського значення Голди Меїр під час війни Судного Дня вийшов в український прокат вийшов вчора. У стрічці йдеться про події, які стосувалися питання про існування держави Ізраїль. Стрічка “Голда” вийшла минулого року у світовий прокат. Її представили до 125-річчя видатної міжнародної діячки.

Переглянувши стрічку, як зазначив Віталій Кличко, він знайшов чимало схожих подій, паралелей із сьогоднішніми подіями, коли українська держава теж бореться за свої існування у війні проти російських загарбників.

Голда Меїр та її значення в історії Ізраїлю

Голда Меїр народилася у Києві в родині євреїв у 1898 році. Згодом сім’я емігрувала у США. Меїр пішла у державну школу Мілуокі та після почала працювати вчителькою. Під час і після Другої світової війни вона працювала у Єврейському агентстві.

Киянка була підписантом Декларації незалежності Ізраїлю в 1948 році. Меїр була обрана до Кнесету в 1949 році. У період з 1956 по 1966 рік працювала міністеркою закордонних справ. Меїр обійняла посаду прем’єр-міністерки у 1969 році.

Початок війни Судного дня в 1973 році застав Ізраїль зненацька. Атака завдала серйозних ранніх втрат армії. Саме у цей період до 1974 року вона працювала на посаді.

Меїр називали засновницею держави та описували як «залізну леді» ізраїльської політики. Також її звинувачували у тому, що країна не була готова до війни 1973 року. Переважна більшість істориків вважають, що Меїр була більш успішною як керівниця міністерства праці та житлово-комунального господарства, ніж голова Кабміну.

Видатна діячка померла у 1978 році від лімфоми. Її поховали на горі Герцля.

Нагадаємо, у київському музеї картини Марії Примаченко «оживили» під музику гурту «ДахаБраха».