10.06.2019

У Києві попрощались з майстром історичної прози Юрієм Мушкетиком

В столиці України попрощалися з українським письменником Юрієм Мушкетиком. Згадати діяча прийшли прихильники його творчості, колеги і близькі.

Про письменника говорять як про скромну людину. Голова спілки письменників Михайло Сидоржевський назвав автора талановитим професіоналом, тим, хто писав про проблеми, котрі співзвучні з сьогоденням.

Письменник Павло Мовчан нагадав, що Мушкетик був найактивнішим учасником не дисидентського руху, а іншних напрямків. На його думку він причетний до формування нової української державотворчої ідеології.

Юрія Мушкетика експерти вважають майстром історичної прози. Романи «Гетьманський скарб», «Крапля крові», «Брат на брата» і «Останній гетьман» принесли найбільшу славу. У творі «Гетьманський скарб» письменник показав особливу історичну дійсність. В своїй роботі він досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Павла Полуботка. В творах він часто згадував період жорстокої цензури за радянських часів. Автор не раз зізнавався, що боявся публікувати свою прозу, на відміну від шістдесятників, дивом уникнув тюрми.

Юрій Мушкетик мав відношення до Національної спілки письменників України. Звання Героя України йому було надано в 2009 році.

Юрій Мушкетик пішов з життя 6 червня. Йому було 90 років. Похорони відбулись на Байковому кладовищі.

Раніше повідомлялось про смерть ректора відомого київського університету.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.