25.07.2023

У Києві дівчинці провели унікальну операцію та видалили пухлину

Неповнолітня українка змогла позбавитися проблем з мовленням завдяки операції.

Лікарі у Києві видалили пухлину 16-річній Дарині. У Facebook НДСЛ «Охматдит» опублікували подробиці унікальної операції.

Дівчина скаржилася на головні болі, запаморочення, порушення мовлення. їй провели діагностику. Згодом медики виявили, що пухлина розміщена між мовними центрами, які відповідають за розуміння мови та мовленням.

Пухлину видалити, не зачепивши центри та провідні шляхи, було досить складно. Одним із головних завдань нейрохірургів було збереження мовлення дівчинці.

Фахівці розповіли, що застосували комплекс унікального обладнання, яке було у медичному закладі. Спочатку операції дівчинка була під загальною анестезією. У свідомості вона була, коли нейрохірурги проводили основний етап.

Пацієнтці проводили картування кори головного мозку. Дівчинка описувала відповідні картинки, які бачила перед собою. Це було необхідно, щоб не зачепити важливі відділи мозку.

За дві години вона самостійно стала на ноги, мала змогу пити та їсти все що захоче. Поруч з нею завжди могла перебувати її мати.

Мама дівчинки дуже вдячна медикам за лікування її доньки. Одразу після операції дівчинка перестала шепелявити, пропали проблеми з мовленням.

Нагадаємо, кияни тепер зможуть оплатити комунальні послуги у додатку “Київ цифровий”.