06.02.2021

У київському Музеї з нагоди 25-річчя антарктичної станції “Академік Вернадський” відкрили виставку про полярників (Світлини)

Станція "Академік Вернадський"

Станція “Академік Вернадський” відзначає 25-річчя з дня передачі установи під протекторат України. У Музеї науки МАН України відкрили тематичну експозицію.

Організатори ініціативи представили світлини про Антарктиду та діяльність українських полярників, 3D-фотозону, відео материка, полярні артефакти. Про це 6 лютого повідомили у пресслужбі Міносвіти.

На заході учасники обговорювали процеси, які відбуваються в українській науці. Зокрема, йдеться про біологічні дослідження та наукові експерименти.

Виставку вирішили створити із 20 великих світлин, відеороликів та полярних артефактів. У холі наукової установи всіх відвідувачів зустрічає пінгвін дженту (своєрідна копія пінгвінів, що останніми роками бачать навколо нашої станції).

Передача антарктичної станції “Фарадей”, що належала Великій Британії, офіційно відбулася 6 лютого 1996 року. Тоді над стратегічним науковим об’єктом підняли український стяг. Наразі там перебуває 25-та ювілейна експедиція.

Варто зазначити, що сьогодні пошуковик Google створив дудл з нагоди цієї події. На головній сторінці світу зображена українська антарктична станція “Академік Вернадський”.

Раніше стало відомо, що у лютому погода в Україні здивує громадян морозами. Найближчими днями у різних областях очікуються штормовий вітер та зниження температури.