24.01.2024

У київському музеї картини Марії Примаченко «оживили» під музику гурту «ДахаБраха»

Перше мультимедійне шоу «Примаченко. Рік дракона» презентували з нагоди 115 річниці від Дня народження народної художниці України Марії Примаченко. Подробиці повідомили у Facebook Національного музею декоративного мистецтва України.

Людмила Строкова, гендиректорка Національного музею декоративного мистецтва України, зазначила, що в установі зберігається найбільша колекція творів Марії Примаченко. Це 650 творів.

Фахівці завжди намагалися знайти спосіб, завдяки якому більше українців та закордонних шанувальників зможуть дізнатися більше щодо її творчості. Завдяки цифровим технологіям, вдалося реалізувати мультимедійний проєкт, який і дозволить здійснити мету.

На заході була присутня велика кількість учасників. Гості музею переглядали анімаційну виставку. Вони висловлювали організаторам своє захоплення та відзначали органічне поєднання творів Марії Примаченко та музики гурту «ДахаБраха».

Над проєктом працювала команда Дмитра Матяша, засновника ГО «ЄМУЗЕЙ». На творчий задум його надтихнули твори Марії Примаченко. Відповідна робота тривала два місяці.

Матяш наголосив на тому, що під час війни вирішив займатися оцифруванням музейних колекцій. Це перший експериментальний проєкт анімації. Виникла ідея створити новий контент, який буде ще цікавішим, сучаснішим.

За участі Фонду родини Примаченко відбувалася реалізація цього інноваційного проєкту. Анімаційна виставка, яка буде цікавою як дітям, так і дорослим, працюватиме в музеї до 11 лютого. Вартість квитка – 100 грн, для дітей – 50 грн.

картини марії примаченко

Хто така Марія Примаченко

Марія Примаченко – українська народна художниця в жанрі «наївного мистецтва». Вона є авторкою понад 800 картин. Лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Заслужена діячка мистецтв УРСР, народна художниця України.

Творчість Примаченко ввібрала розмаїту школу народного мистецтва. У її роботах можна простежити багатовікову культуру українського народу: від медяників у вигляді фантастичних звірів, весільних виробів з тіста, якими славилася вона в селі, і старовинних тканин, вишиванок, килимів, вибійок. Художниця фактично синтезувала досвід поколінь.

Нагадаємо, у галереї “Н’ю Арт” навпроти Маріїнського парку пройшла виставка живопису сучасного та класичного напрямків, яку можна відвідати безкоштовно.