19.11.2023

У Боярці полікували 260-річний дуб та перетворили на житло для птахів й кажанів (фото)

Дуб у Боярці мав відкриту порожнину величезного розміру, яка утворилася внаслідок буревію.

Фахівці зуміли зберегти дуб, якому майже 260 років. Тепер там можуть жити пташки і кажани. Подробиці у Facebook повідомив арборист Володимир Ветроградський.

Він розповів, що це дерево кілька років тому постраждало внаслідок сильного буревію. Згодом заселилися патогенні гриби і почала прогресувати прихована гниль. Досягнувши критичної межі, частина дерева з легкістю відірвалась від основного стовбура.

“Такі дерева в нашій країні і не тільки, списують як аварійні та безнадійні. Але не у мене”, – пояснив Володимир у дописі.

Дуб у Боярці мав відкриту порожнину величезного розміру. Дерево вирішили облаштувати для птахів та кажанів. Це на майбутні 50-60 років.

Фахівець зазначив, що такі зусилля стануть прикладом для майбутніх поколінь. За час всієї процедури мав приємну розмову як з сучасними школярами, так і пересічними мешканцями, які пам’ятають життя вікового дуба з самого дитинства.

Виявилося, що деякі місцеві мешканці пам’ятають життя вікового дуба з самого дитинства. Автор допису побажав аби таки проєктів виникало більше, адже відповідні ініціативи в Україні необхідні. Піклування про птахів і кажанів матиме пріоритетність, створюючи комфортні умови для їхнього життя та збільшення популяції.

дуб у боярці дуб у боярці

Нагадаємо, 5 листопада фахівці “Київводоканалу” розповіли, що наявність птахів на водоймах дозволяє контролювати якість води. Вони розповіли, якою є ситуація на Бортницькій станції аерації.