02.11.2023

У Білій Церкві археологи виявили золотий скарб часів Гетьманщини (фото)

Скарб часів Гетьманщини

Золоті прикраси, які демонструють рівень ювелірного мистецтва Козацької держави, сховали у глиняну мисочку.

У Білій Церкві на території давнього міста провели дослідження низки об’єктів давньоруського та козацького часів, знайдено фахівцями велику кількість різноманітних та цікавих артефактів. Про це повідомив у Facebook 1 листопада Інститут археології НАН України.

Унікальний скарб золотих прикрас виявися справжньою науковою сенсацією. Він був знайдений в культурних нашаруваннях XVII-XVIII століттях. Він пов’язаний з буремними історичними подіями, які відбувалися за часи Гетьманщини. Скарб складається з 12 золотих предметів. Загальна вага становить близько 28 г та перламутрового бісеру. Вони були сховані всередині невеличкої керамічної посудини.

Скарб часів Гетьманщини

Науковці назвали скарб часів Гетьманщини вкрай рідкісною знахідкою, яка має велике суспільне та наукове значення. Він, зі слів фахівців, демонструє, наскільки високим був високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави. Усі знайдені вирішили передати на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України. Прикрасять його експозицію в майбутньому.

Скарб, зі слів істориків, вкотре демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах території історичних міст. Науковці наголосили, що збереження пам’ятки це обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди вчасно виконується. Факт виявлення таких артефактів також яскраво показує та ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.

Нагадаємо, кияни та гості міста отримали можливість відвідати безоплатні екскурсії.