04.12.2023

Святий Миколай провів першу святкову прогулянку у Києві (фото)

Святий Миколай

Святий Миколай вже готується роздавати дітям подарунки до Різдва.

Святий Миколай у Києві вперше вийшов на святкову прогулянку вулицями Києва. У “Фейсбуці” Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації повідомило подробиці.

У дописі йдеться про те, що відвідувачі навіть у сніжну погоду не пропустили цей захід. Їм вдалося отримати позитивні емоції.

День Святого Миколая

Хто такий Святий Миколай

Святий Миколай – святковий персонаж, якого ототожнюють з образом Миколая Чудотворця. Його сприймають як доброго чарівника.

Образ Святого Миколая в Україні століттями, до окупації Лівобережжя московськими військами наприкінці XVII століття, завжди пов’язували з різдвяними святами. На Софійській площі різдвяну ялинку саме запалює Святий Миколай.

Українського Святого Миколая можна побачити одягненого в ризу з золотим оздобленням та корону, яка певною мірою відтворює вбрання священника. В руках він тримає посох.

День Святого Миколая

День Святого Миколая в Україні традиційно відзначається 6 грудня (19 грудня за юліанським календарем). Свято відбувається у день вшанування пам’яті Миколая Чудотворця, єпископа Мирлікійського.

Напередодні свята Дня Святого Миколая, до нього діти пишуть листи зі своїми побажаннями. Вони їх кладуть у поштову скриньку або за вікном. Чемним дітям Святий Миколай залишає подарунок під подушкою або у шкарпетці. Водночас неслухняні діти отримають різку, яка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над зміною своєї поведінки.

Нагадаємо, влітку з України намагалися вивезти старовинну ікону. Фахівці визначили, що ікона має історичну цінність, а митники заборонили її переправляти.