18.10.2020

Суд скасував рішення про ліквідацію банку “Хрещатик” без повернення ліцензії

Банк “Хрещатик” не отримав ліцензію. Судова інстанція cкасувала рішення Національного банку України (НБУ) про ліквідацію.

Відповідну постанову ухвалив Шостий апеляційний адмінсуд Києва. Про це стало відомо 18 жовтня після оголошення відповідного рішення судом.

Суд розглянув рішення на підстав “антиколомойського” закону. Вимоги щодо повернення банку ліцензії не було підтримано. Також йшлося й про скасування запису в держреєстрі про припинення діяльності фінансової установи як юрособи внаслідок ліквідації.

Банк “Хрещатик” раніше визнали неплатоспроможним. Відповідне рішення було ухвалено у квітні 2016 року. Фонд гарантування вкладів розглянув можливість запровадження тимчасової адміністрації. Рішення щодо ліквідації було пов’язаною із розпорядженнями центральної влади, яка на той час намагалась змінити ситуацію у державі із фінансовими установи, що не відповідають нормам чинного законодавства.

Раніше стало відомо, що у столиці Антимонопольний комітет забов’язав зробити перерахунок гарячої води і тарифів тепла. Рішення стосувалося житла 300 тисяч киян.