30.03.2022

Статус Криму: Подоляк пояснив перемовини між Україною та росією у Стамбулі

Україна не поступатиметься своєю територіальною цілісністю. Наша держава визнана у кордонах 1991 року, тому це питання не обговорюється на перемовинах з російськими загарбниками у Стамбулі.

Україна пропонує протягом 15 років спільно з представниками країни-терориста росії напрацювати відповідні домовленості щодо статусу Криму та його приналежність. Про це 30 березня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк за підсумками перемовин.

Він зазначив, що питання окупованого півострова це окремий пункт для розмови. Протягом 15 років учасники консультацій проводитимуть необхідні двосторонні перемовини стосовно статусу Криму та Севастополя. Росія забов’язується не використовувати військові чи збройні сили для того, щоб вирішити питання півострова.

Нагадаємо, у турецькому Стамбулі між українською та російською делегаціями відбулися перемовини зранку 29 березня щодо припинення вогню. Загалом учасники мають намір наступні перемовини відбуватимуться у кілька раундів і можуть тривати не один день.

Раніше президент України Володимир Зеленський оголосив указ щодо створення військової адміністрації у Гостомелі.