23.01.2021

Стадо здичавілих корів у Зоні відчуження спровокувало дискусії серед науковців (Світлини)

Зона відчуження

Популяція диких корів у Чорнобильському заповіднику за останні роки значно зросла. Неочікувана поява великої кількості тварин зацікавила науковці та звичайних українців у соцмережах.

Фахівці ретельно фіксують їхнє пересування та обговорюють походження. Співробітники Чорнобильського заповідника опублікували 23 січня відповідні світлини у “Фейсбуці”.

Наразі здійснюється моніторинг та підрахунок чисельності стада диких корів, яке зафіксували поблизу околиці села Луб’янка. Морозну і сніжну погоду велика рогата худоба переживає успішно.

Стадо дикої худоби дуже відрізняється від звичайної сільської череди. Рогата худоба добре адаптована до холоду. Найбільш ретельно у стаді охороняють телят.

Вчені обговорюють походження тварин. Деякі фахівці вважають, що пращурами здичавілих корів були тури, які вимерли близько 400 років тому. Тур разом із зубром та тарпаном створювали відкриті ландшафти завдяки досить активному впливу на ґрунт та рослинність. Ці тварини були важливим фактором існування мозаїчної структури лісів та степу. За це їх називають “екосистемними інженерами”.

Останній тур був застрелений у Польщі у 1627 році. Екологи вважають, що ці тварини могли зберегти ландшафт, адже були “драйверами” важливих процесів.

Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Раніше представники опублікували світлини величезного лося. Знімок було зроблено на території покинутого міста-супутника ЧАЕС.