20.02.2024

«Росія має певну кількість сил»: прикордонники пояснили, чи буде новий наступ на Київ

зсу бмп

Наступ на Київ російськими військами не є можливим найближчим часом.

Росія наразі не має достатньо сил для організації наступу на північному кордоні. Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ), повідомив подробиці на брифінгу.

Здійснити повторне вторгнення російські війська не мають змоги, тому наступ на Київ наразі не є реальним. РФ вивела усі свої підрозділи з території Білорусі, які були на полігонах і нових не завели.

Речник ДПСУ водночас зауважив, що необхідно бути готовими до розвитку будь-яких непередбачених ситуацій. Демченко додав, що схожа ситуація на кордоні з РФ.

“З того боку Росія має певну кількість сил, це орієнтовно 19-20 тисяч військовослужбовців», – пояснив він.

Демченко наголосив на тому, якщо брати всю протяжність кордону з РФ, то ті сили, які ворог має на цьому напрямку, недостатньо для нового масштабного нападу. З його слів, якщо Росія вдасться до якихось кроків, то вони будуть більш тактичними, тому повторний наступ на Київ зараз не очікують.

Усі дії, які здійснюються на кордоні з Україною, направлені на у першу чергу на те, щоб Україна тримала необхідну кількість своїх підрозділів поблизу кордону. Це змушує наші війська не перекидати їх на більш важливі напрямки, де зараз ведуться бойові дії.

Ситуація на півночі від Генштабу ЗСУ

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ”, як йдеться у звіті Генерального штабу Збройних сил України, оперативна обстановка на Поліському та Волинському напрямках не зазнала суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках російські війська зберігають військову присутність у прикордонних районах. Ворог й надалі проводить диверсійну діяльність з метою недопущення передислокації наших військ на загрозливі напрямки, збільшує відповідну щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону з бєлгородською областю.

Російські загарбники застосовували артилерію по населених пунктах Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Під артилерійським вогнем загалом опинилися понад 100 міст на сіл не тільки у північних регіонах, але й у Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей. Українські захисники й надалі успішно знищують окупантів.

Нагадаємо, 18 лютого війська РФ завдали удару по Київщині та різним областям України. Внаслідок атаки було знищено понад 700 дерев та утворилися вирви.