15.05.2024

Rockin’ in the Free World: держсекретар США Блінкен зіграв на гітарі у барі в Києві

блінкен в барі

Популярна композиція Rockin’ in the Free World знову цікава американським політикам.

Державний секретар США Ентоні Блінкен зіграв у київському барі Barman at Dictat на гітарі. Перший заступник речника Держдепартаменту Ведант Пател у сервісі мікроблогів Х прокоментував подію.

На відео можна почути, що політик виконує композицію Ніла Янга Rockin’ in the Free World.

«На власні очі переконався, що дух України залишається незламним», – повідомив він.

У коментарях фоловери відреагували на подію. Більшість з коментаторів почали питати, чому українські війська не отримують достатньої кількості зброї.

«Чудовий бар. Натомість відправте більше зброї», «Супер Круто», «Де F-16?», – заявили у соцмережі.

Пісня Rockin’ in the Free World

Композиція Rockin’ in the Free World випущена на сімнадцятому студійному альбомі Янга Freedom у 1989 році. ЇЇ виконував канадсько-американський співак Ніл Янг. Музикант написав пісню під час туру зі своєю групою The Restless. Журнал Rolling Stone поставив Rockin’ In the Free World на 214 місце в списку ” 500 найкращих пісень усіх часів”.

У синглі лунає критика адміністрації Джорджа Буша-старшого. Композиція включена до альбому Young’s Greatest Hits (2004). Він досяг 2 місця в чарті Mainstream Rock Tracks Billboard.

З моменту виходу пісня неодноразово звучала на різних політичних заходах у США. У 2020 році кандидат на посаду США Дональд Трамп знову використав цю пісню під час виступу перед четвертим липня на горі Рашмор 3 липня разом із двома іншими піснями Янга Like a Hurricane та Cowgirl in the Sand.

Нагадаємо, у київському музеї картини Марії Примаченко «оживили» під музику гурту «ДахаБраха».