17.03.2024

Прогноз погоди на березень: метеоролог назвав особливості першого місяця весни 2024 року

погода березень

Погода в Україні у переважній більшості областей буде дощовою. Не виключені й тумани.

У другій декаді березня відбудеться певна перебудова атмосферних процесів. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич, повідомляє «Метеопрог».

Активізацію циклонічної діяльності та атмосферних фронтів спричинить розвиток багатоцентрової області низького тиску над державами центральної та південної Європи, а також Середземним морем. Температура повітря залишиться високою, значно потеплішають ночі.

Прогноз погоди на березень свідчить, що інтенсивність та повторюваність опадів в Україні після 18 – 20 березня опадів у вигляді дощів зросте ще більше. Особливо це спостерігатиметься у західних північних та центральних областях нашої держави.

Переважатиме західне та південно-західне перенесення повітряних мас. Це сприятиме збереженню вищих за норму незначних міждобових коливань. В окремі ночі температурні показники будуть на рівні -1…-7 °С. Нічні заморозки не фіксуватимуть тільки на південній частині.

Прогноз погоди на березень передбачає, що середньомісячна температура березня по всій Україні очікується вищою за норму на 2 – 3,5 °С і коливатиметься в межах +1…+6 °С. У Карпатах показники фіксуватимуться на рівні близько 0 °С.

У другій половині місяця ймовірність опадів помітно зросте, коли нашу країну частіше відвідуватимуть атмосферні фронти та циклонию. За місяць сумарно сума опадів опиниться в межах норми, у західних областях фіксуватимуть місцями вище за норму на 15 – 30 %.

Нагадаємо, метеоролог зробив прогноз погоди на лютий і здивував українців.