31.01.2021

Низькі запаси вугілля на складах ТЕЦ: в енергокомітеті Верховної Ради забили на сполох (Відео)

Запаси вугілля на складах ТЕЦ в Україні занадто низькі. Депутати з енергокомітету Верховної Ради запропонували рішення задля вирішення проблеми.

Деякі народні депутати вважають показники історично низькими. Комітет з питань енергетики та ЖКП 31 січня опублікував на “Ютьюб” відео засідання.

Політики вважають, що з запасами склалася дуже критична ситуація. На складах теплоелектростанцій рівень ресурсів низький.

Згідно заяв депутатів, до грудня 2020 року запаси на складах збільшувалися, але наприкінці минулого року ситуація різко змінилася. Внаслідок негативної динаміки вже 27 січня 2020 року фахівці фіксували обсяг запасів на 50% нижче мінімального нормативного показника, який вимагають ТЕЦ.

У нинішній опалювальний сезон країна увійшла із запасами у 2,9 мільйона тон. Це рекордний показник запасів вугілля. Всередині січня обсяги вугілля у тепловій генерації були менше нормативу, затвердженого міністерством енергетики. Профільне відомство наводило три причини – дефіцит вугілля, недостатній обсяг постачання вугілля на ТЕС та збільшення попиту на електричну енергію.

Раніше стало відомо, що Кабмін підвищив тарифи на електроенергію для українців. Відповідні норми почали діяти з 1 січня 2021 року.