05.11.2023

Наявність птахів на водоймах дозволяє контролювати якість води, – Київводоканал (фото)

лебеді київ

Птахи, що оселились на відвідному каналі БСА, позитивно впливають на показники води у Києві та області.

Бортницька станція аерації очищує стічні води якісно завдяки багатьом факторам, серед яких – й наявність птахів. У пресслужбі Київводоканалу повідомили подробиці.

Класична схема обробки стічних вод на Бортницькій станції аерації передбачає біологічну та механічне очищування. В річку Дніпро потрапляють стічні води, що вже пройшли всі етапи очищення. Це відбувається через магістральний канал, на якому та оселились птахи. За добу загалом проходить 600-650 тис. м3 очищеної води.

Результати аналізу свідчать, що найбільш неупереджені експерти – дикі лебеді, що оселились на відвідному каналі БСА. Саме птахи дозволяють отримати високі показники якості води.

дикі лебеді київ

Граційні та охайні лебеді ніколи не живуть у брудних водоймах, тим паче за наявності вибору. Цей факт вказує на те, що очищення стічних вод на Бортницькій станції аерації відповідає усім необхідним нормативам. Представники київської фауни погоджуються з цим твердженням. Окрім лебедів, на водоймі також є качки та інші птахи.

річка київ

Температура води в каналі не падає ніколи нижче 11-12 градусів. Фахівці сподіваються, що птахи й надалі виконуватимуть важливу функцію.

лебеді

Бортницька станція аерації

На території Києва Бортницька станція аерації функціонує у підпорядкуванні “Київводоканалу”. Усі побутові стічні води проходять очищення води на станції, а також стоки промислових підприємств.

Станція включає три блоки очищення стічних вод, 3-х цехів обробки допоміжних цехів та осадів. На об’єкті застосовується класична схема обробки стічних вод.

Спочатку стічні води потрапляють до приймального каналу грабельного відділення помпової станції, а потім на решітки з механічними граблями. Згодом сміття затримується на решітках, де воно збирається транспортером в спеціальний бункер-накопичувач. Згодом відбувається транспортування на завод «Енергія» для спалювання.

Головна проблема цього важливого об’єкта полягає в тому, що схему очищування стоків та перероблювання осадів, яка нині функціонує, фахівцями була розроблена та запроєктована ще у 50-60-х роках минулого століття. З того часу фактично жодних суттєвих змін в неї не вносилося.

Термін функціонального обладнання вже фактично вийшов. Термін експлуатації обладнання та основних споруд сягає 30-40 років. Відбувається постійне руйнування металевих та залізобетонних конструкцій технологічних споруд, через великий знос виходить з ладу основне повітродувне та помпове обладнання, від корозійних процесів зазнають руйнувань технологічні трубопроводи.

Нагадаємо, у липні НКРЕКП скасувала рішення щодо підвищення тарифів на воду.