29.01.2022

NASA зафіксувало чорну діру, яка продукує нові зірки

На сайті NASA опублікувало цікаве дослідження, в якому вчені заявили, що знайшли чорну діру, яка не поглинає, а навпаки, продукує нові зірки. Це вщент руйнує стереотип про чорні діри як астрофізичних пожирателів небесних тіл.

Зазвичай, коли зірка надто близько підходить до чорної діри, астрономи можуть спостерігати розрив небесного тіла, спричинений гравітацією чорної діри як надважкого космічного об’єкта. В новому дослідженні ж виявлено ознаки чорної діри в галактиці Henize 2-10. Ця галактика розташована на відстані 30 млн км від нас. За розмірами ця галактика в 10 разів менша за нашу. Нагадаємо, наша галактика, що містить Землю, Сонце та всі зірки і планети на видимому для ока небосхилі, називається Чумацький шлях, або Молочний шлях.

В телескопі Хаббл вчені побачили м’який потік газу, що вирвався з чорної діри та зіткнувся з іншим газовим потоком, зігрів його й утворив нові зірки. Нові дані мають намір проаналізувати кращі американські фахівці. Це допоможе зробити висновки щодо нових відкритів.

Раніше українські фізики навчилися безконтактно визначати природну рідину.