08.10.2020

Найстаріший фонтан запрацював у Києві після реставрації (Відео)

Фонтан “Самсон” знову працює на центральній площі Подолу. На реставрацію культурного об’єкту знадобилося три місяці.

Найстаріший фонтан міста збудували ще у 1749 році. Про це 8 жовтня повідомив у “Фейсбук” столичний очільник Віталій Кличко.

Водограй уже давно не працював, а вандали регулярно навідувалися на це місце. Влітку фахівці розпочали реставрацію та успішно завершили роботи. Відновлено сам фонтан і ротонду, яка теж є пам’яткою архітектури. Відновлення реалізували до оригіналів, які розміщені на території Національного художнього музею України.

Чиновник зазначив, що було реалізовано й технологічні нововведення, якими оснастили історичну пам’ятку. Наразі фонтан підсвічується 10 LED-світильниками. Обладнаний водограй датчиками контролю подачі рівня води. Рід реставраційних робот замінили інженерні системи. Все це дозволило покращити роботу.

Друзі! Ми відреставрували найстаріший фонтан Києва "Самсон". Його збудували ще в 1749 році на центральній площі Подолу, на місці резервуара, з якого місцеві жителі тоді брали воду.Водограй уже давно не працював. Та й вандали його неодноразово плюндрували. Три місяці тому ми розпочали реставрацію самого фонтана і ротонди над ним, яка теж є пам"яткою архітектури. Бетонну скульптуру «Самсон» та мідну скульптуру «Андрій Первозванний», яка знаходиться на ротонді, відреставрували відповідно до оригіналів, що знаходяться у Національному художньому музеї України.Сам фонтан підсвічуватиметься – тут встановили 10 LED-світильників. Обладнаний водограй датчиками контролю рівня води, повністю замінили інженерні системи.

Опубліковано Віталієм Кличком Четвер, 8 жовтня 2020 р.

Раніше стало відомо, що українські археологи зафіксували на території столиці сенсаційні знахідки. У садибі Софії Київської було знайдено бронзову шпильку та останки інгумаційного жіночого поховання.