20.02.2021

На Позняках мешканці будинку завдяки енергоефективності заощадили на опаленні мільйони гривень (Світлини)

Ціна за опалення у Києві знизилася для мешканців житлового будинку на Позняках за адресою вулиця Григорія Ващенка, 5. Завдяки енергоефективним та успішним заходам громадяни зекономили 2,5 мільйони гривень.

Для мешканців цього будинку комунальні послуги не є важким тягарем, а всього лише певною необхідністю. Про це 20 лютого повідомила пресслужба КМДА.

Результати інспекції енергоефективних робіт продемонстрували позитивний ефект. Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА, розповів, що у січні вартість опалення фіксували на рівні 13,9 грн/кв. м. Такі цифри утричі менші, ніж середньозважений тариф на території української столиці – 33 грн/кв. м.

ОСББ у 2017-2019 роках реалізувало програму “70/30%”. У будинку під час робіт замінили вікна та двері на енергозберігаючі. На реалізацію ініціативи мешканці будинку зібрали 973 тисячі гривень. Всі ці заходи допомогли вплинути на функціонування будинку.

Нагадаємо, у Києві діє дві муніципальні програми співфінансування. Йдеться про згадану “70/30%”, на умовах якої місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт, а також “Капремонти”. Остання ініціатива діє на так званих жеківських будинках.

Раніше стало відомо, що Антимонопольний комітет України запропонував знизити тарифи у Києві. Рішення повинно вплинути на надання послуг понад 300 тисячам жителів столиці.