11.11.2023

На найбільшому озері Києва зафіксували масовий мор риби (фото)

Озеро Алмазне у Києві очистили від загиблої риби.

На водоймі виявлено загибель риби. Подробиці повідомили у пресслужбі Київського рибоохоронного патруля.

Фахівці інспекторського відділу отримали повідомлення отримали інформацію щодо можливої загибелі риби. Вони неодноразово здійснювали виїзд на водойму.

Внаслідок відповідної перевірки та обстеження виявлено загиблу рибу. Серед відповідних екземплярів – окунь звичайний (600), плітка звичайна (25), сонячний окунь (15), верховодка (10).

Експерти іхтіопатологічної лабораторії Держрибагентства мають намір перевірити зразки з водойми. Для встановлення причин замору було відібрано відповідні проби води для аналізу. За відповідними результатами досліджень речовин, що могли призвести до загибелі риби зафіксовано не було.

Інші державні служби також отримали інформацію стосовно ситуації. Від загиблої риби водойму очистили. Триває перевірка.

озеро алмазне у києві

Озеро Алмазне

Озеро Алмазне у Києві виникло у першій половині 1980-х років. У цей період часу використовувалася земна поверхня перед будівництвом житлового масиву Вигурівщина-Троєщина. Розміри водойми у 1984 році складали лише третину від сучасних. В сучасних розмірах існує приблизно з 1990 року.

На місці, де згодом виникло озеро, видобували торф. Серед місцевого населення зустрічається ще одна назва озера — Торфи.

Озеро штучного походження розташоване на місці стариці Десни. Алмазне вважається найбільшим за площею в українській столиці. Його площа становить 1,65 км2. Відкрита частина має максимальну довжину по прямій становить 3,2 км, ширина — 715 м, периметр — 9,06 км. Максимальна глибина сягає 19,7 м

Нагадаємо, Київводоканал заявив, що наявність птахів на водоймах дозволяє контролювати якість води.