23.01.2022

Можуть загинути: Київзеленбуд закликав киян не кормити лебедів у парку Наталка

У столичному парку “Наталка” традиційно на зиму залишаються надзвичайно красиві птахи – лебеді. Для них тут є корм та затишні умови, що дозволяє в комфорті пережити холоднечу.

Лебедину компанію взяли “під крило” співробітники КО “Київзеленбуд” та КП УЗН Оболонського району разом зі спеціалістами Київського зоологічного парку загальнодержавного значення. Для лебедів було спеціально обстежено та трохи облаштовано місце притулку, а також проведений моніторинг за іхньою повіденкою, їм надали харчування – зерно, та у разі необхідності їм буде надано ветеринарну допомогу.

Пташині лікарі кажуть, що зимувати в київському регіоні для лебедів комфортно, тут не надто холодно та прийнятні погодні умови.
Кожний птах має жировий запас під шкірою та чудово пристосоване пір’я, щоб перебувати на водоймі за умови низких температур.
Лебедям потрібна ополонка, інакше вони перелітають на іншу водойму, адже основний раціон їхнього харчування взимку – це підводні рослини.

Ветеринари нагадують, що годувати птахів заборонено, адже їжа, яка в нашому уявлені їм має сподобатися – хліб, овочі тощо, насправді для них небезпечна, однак лебеді будуть їсти це, якщо їх нагодувати, тим самим наносячи собі шкоду. Дозволяється насипати вздовж кромки води суміш із цільного зерна – пшениці, кукурудзи, ячменю чи вівса. Співробітники “Київзеленбуд” пообіцяли, що втановлять відповідні інформаційні таблички.

Раніше на столичних ринках браконьєри збували рибу з Зони Відчуження.