29.01.2022

Мороз та хуртовини: погода на вихідні в Україні

Плани на вихідні синоптики рекомендують складати з урахуванням мокрого снігу, що очікується в неділю, 30 січня. В п’ятницю та субботу 28 та 29 січня опадів не передбачається, але небо буде затягнуте хмарами, при несильному морозі.

Субота, 29 січня

Температура в столиці та регіонах в цю добу очікується близько 0 С. Лиш Миколаївська та Херсонська області зможуть відчути погоду в +3…+5 градусів. Вночі по всій території країни очікуються 0 градусів та мокрий сніг. Сильного вітру не буде, однак прохолодний вітер 3-5 м/с з поривами до 6 м/с літатиме по всіх територіях України.

Неділя, 30 січня

По всіх областях випадатиме мокрий сніг, що вдень перейде в дрібну хуртовину. Температура становитиме за прогнозом -3…-5 градусів морозу, на Сході та Півночі опадів буде набагато менше, ніж в інших регіонах України, але мороз сильніший – до -7 градусів нижче нуля.

Народні прикмети

У суботу відзначається день Петра-півкорма – наші пращури в цей день стежили за снігом. Якщо випадав – чекали на дощове літо. В неділю – Антона-перезимника, згідно з прикметами, хмарне небо вночі означатиме багатий урожай.