08.02.2024

Метеоролог зробив прогноз погоди на лютий і здивував українців

погода лютий

Впродовж усього місяця опади будуть випадати відносно рівномірно.

Прогноз погоди на лютий в Україні дещо відрізнятиметься від звичних календарних показників. Метеоролог Ігор Кібальчич повідомив подробиці, пише Meteoprog.

Фахівець зазначив, що у першій половині місяця середньодобові температури стабільно перевищують 0 °С. Спостерігається й поступове підвищення температурного фону. Також погода у лютому буде в Україні мінливою, адже спостерігатимуться хуртовини, штормові вітри, локальні грози, хуртовини, вторгнення арктичного морозного повітря.

Прогноз погоди в Україні найвищі температурні показники очікуються у західних, центральних та південних областях. На Одещині на початку місяця можливе прогрівання повітря в денні години вище +10 °С, а ближче до середини лютого ймовірні значення на рівні показників +15…+20 °С в окремі дні. У східній частині держави буде трохи прохолодніше буде у східній частині, у північних областях та на Поліссі. В Україні в середньому погода у лютому коливатиметься в температурних показниках в межах -2…+4 °С, що приблизно на 2 – 5 °С вище за кліматичну норму. Наприкінці першої декади погода лютий здивують українців. Також у 20-х числах можливі короткочасні періоди похолодання, але без занадто сильних морозів.

Впродовж усього місяця опади будуть випадати відносно рівномірно. Їхня сумарна кількість очікується в межах 30 – 70 мм, у західних областях місцями 80 – 110 мм.

Це близько норми, місцями вище за норму на 20 – 40%. Прогноз погоди на лютий передбачає, що переважно на території західних, північних та східних областей України епізодично сніговий покрив спостерігатиметься. Переважна частина опадів випадатиме у вигляді дощів, особливо у південній частині нашої держави, зокрема в Криму.

У зв’язку з частими проходженнями атмосферних фронтів та циклонів. Ігор Кібальчич додав, що протягом місяця погода у лютому матиме вплив на різкі коливання атмосферного тиску та поривчастий вітер в окремі дні, часом до 15 – 22 м/с. Прогноз погоди в Києві він не оголосив.

Прогноз погоди на лютий та ситуація у світі

Погода у світі у лютому також впливатиме й на ситуацію в Україні. Очікується розвиток зонального перенесення повітряних мас на схід через всю Європу із північної частини Атлантичного океану. Над Гренландією, північною частиною Скандинавського півострова та Шпіцбергеном буде зосереджена морозна арктична повітряна маса, це стане гарною передумовою для розвитку циклонів. Саме тому прогноз погоди на лютий залежатиме від цих процесів.

На тлі південно-західних вітрів у центральній, південній та східній Європі вищою за норму варто очікувати показники температури повітря в середньому за місяць. Поле зниженого тиску переважатиме. Цей фактор впливатиме на кількість опадів очікується достатньою, місцями у 2 – 3 рази вищою за кліматичну норму. У свою циркуляцію циклони з Атлантики, що зміщуються у східному напрямку, втягуватимуть тепле та вологе субтропічне повітря із північної Африки та Середземномор’я.

Зараз, зі слів українського метеоролога, зберігається тепла фаза Ель-Ніньо в Тихому океані. Як показує метод аналогів, при явно вираженій позитивній фазі цього коливання, у Східній Європі погода у лютому зазвичай тепліша за норму (наприклад, це добре помітно було у 1998 та 2016 роках).

Нагадаємо, у Боярці полікували 260-річний дуб та перетворили на житло для кажанів та птахів.