20.05.2023

Контрнаступ ЗСУ під Бахмутом міг усунути загрозу оточення військами РФ, – ISW (карта бойових дій)

ЗСУ під Бахмутом

Інститут вивчення війни (ISW) оцінив ситуації поблизу Бахмута. Американські аналітики вважають, що російські війська змушені захищатися від локальних наступів Сил оборони України.

Контрнаступ Збройних сил України в районі Бахмута, можливо, усунув загрозу оточення військами РФ. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 19 травня.

Американські аналітики вважають, що біля міста, яке вже стало символом боротьби українського народу проти Росії, загарбники розмістили більшість своїх резервів. Цей й призвело до уповільнення контратак ЗСУ.

карта бойових дій Бахмут

карта бойових дій під Бахмутом

У звіті вказана й оцінка Ганни Маляр, заступниці міністра оборони України. ЗСУ Бахмут вдається тримати, контратаки тривають на північній та південній околицях населеного пункту та змогли просунутися двома флангами на 500 та 1000 метрів.

В ISW також заявили, що контрнаступ ЗСУ під Бахмутом, ймовірно, дозволив усунути загрозу оточення російськими загарбниками. Війська РФ не змогли знайти достатньо ресурсів, щоб тримати свої позиції від обмеженого і локального наступу ЗСУ, як, мабуть, і планувало українське командування.

Ситуація під Бахмутом від Генштабу ЗСУ

У ранковому звіті Генерального штабу Збройних сил України станом 06.00 20 травня вказано, що ворог й надалі зосереджує основні зусилля не тільки на Бахмутському напрямку. Тривають бойові зіткнення Лиманському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Найзапекліші бої велися поблизу Бахмута, Мар’їнки, Авдіївки, Степового і Новомихайлівки.

Наступальні дії російські війська вели у напрямку населених пунктів Біла Гора та Іванівське. Успіху вони не мали. Також ворог застосував авіацію в районах таких населених пунктів, як Федорівка, Оріхово-Василівка, Бахмут, Біла Гора, Хромове, Іванівське, Ступочки. Інші населені пункти зазнали значних руйнувань внаслідок обстрілів російських окупантів.

Нагадаємо, військовослужбовці 93 окремої механізованої бригади показали, як знищили техніку ЗС РФ “Солнцепек”. Важку вогнеметну систему вдалося ліквідувати на Чернігівщині.