13.02.2021

Київські розробники запропонували спосіб дозаправки космічних супутників та перемогли у конкурсі NASA (Світлини)

Кияни запропонували американським науковцям методику дозаправки космічних супутників. Команда розробників FireWay перемогла у конкурсі NASA International Space App Challenge.

Конектор, їхній прилад, визнали найкращою розробкою з понад 2300 пропозицій. Іван Гришко, один із представників команди, повідомив подробиці 13 лютого у “Фейсбуці”.

Українці запропонували універсальний конектор. Він може встановлюватися на різні типи космічних апаратів. Це дозволить проводити дозаправку космічних кораблів на орбіті.

Київська команда вирішила запропонувати американки науковцям принципову модель з’єднувального модуля. Це лише ідея-прототип, модель, створена на 3-D принтері. Журі конкурсу оцінило намагання розробників. У заходах залучені науковці та інженери зі всього світу. Їхнє головне завдання – пошук конкретних рішень для вирішення проблем щодо космосу.

В українській команді шестеро людей. Це люди різних професій – інженери, програмісти і науковеці-астрофізики. Серед них – Олена Коломієць, Роман Малькевич, Іван Гришко, Максим Копистко, Дмитро Іваннік, Кирило Андрієць,


Київські науковці, “Фейсбук” Івана Гришка

Раніше стало відомо, що школярка з Києва здобула перемогу у Міжнародному конкурсі MTE 2020 SE COVID-19 International Innovation Awards. Євгенія-Анастасія Рудик за допомогою математичного аналізу розрахувала, як налагодити та організувати логістику під час пандемії.