14.05.2024

Київ побратався з Загребом: Кличко та мер столиці Хорватії підписали угоду

загреб

Загреб, якому вже понад тисячу років, тепер буде близьким соратником столиці України.

Київ став містом-побратимом столиці Хорватії – Загреба. У Telegram очільник українського міста Віталій Кличко повідомив подробиці.

Разом із мером Загреба Томіславом Томашевичем була підписана угода. Це відбулося під час саміту мерів європейських міст у Парижі.

Загреб став 14 містом, з якими українська столиця уклала побратимські взаємини за час повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України.

Віталій Кличко висловив вдячність за допомогу. Він сподівається на те, що партнерство між державами триватиме й надалі.

«Дякую нашим друзям та партнерам, які підтримують нас», – заявив очільник Києва.

Історія Загреба та розташування

Загреб – столиця Хорватії. Це найбільше місто країни та її економічний, культурний та політичний центр балканської держави.

Перша згадка датується 1094 роком. Саме тоді угорський король Ласло I на пагорбі Каптол заснував єпископство у поселенні. Проголошений вільним королівським містом у 1242 році.

Єзуїти заснували першу гімназію і академію в 1669 році. Ця дата вважається датою заснування Загребського університету, одного з найстаріших у Європі. Незабаром Загреб було визнано культурним центром країни.

1776 році з Вараждина в Загреб перенесли засідання хорватського королівського віча (уряду). Після цього місто фактично набуває статусу столиці.

У 1851 році бан Йосип Єлачич об’єднав Градец та Каптол у Загреб. За часів Австро-Угорської імперії місто отримало назву Аграм.

Сучасною столицею Хорватії місто проголошено 25 червня 1991 року.

Розташований Загреб на північному заході Хорватії уздовж річки Сава на південних схилах гори Медведниця. Населений пункт зосереджений на висоті близько 122 м над рівнем моря. Місто поділяється на дві частини — «Верхнє місто» (Горні град, Градець) і «Нижнє місто» (Доні град).

«Верхнє місто» — історичний центр зі старовинними будівлями. Саме тут розташовуються архітектурні пам’ятки: барокова святої Катерини, готична церква Святого Марка, кафедральний собор Вознесіння Діви Марії, палац з капелою Святого Степана, храм святого Марка з мозаїчним дахом.

«Нижнє місто» — це сучасні багатоповерхівки, численні парки та пам’ятки мистецтва, прямі та рівні вулиці. Центр Нижнього міста називається «Зеленою підковою», що утворена гарними алеями, площами, скверами і фонтанами.
Від Нижнього до Верхнього міста можна дістатися на спеціальному фунікулері.

Нагадаємо, у Київській області збільшили темпи будівництва фортифікацій.