27.02.2021

Київ і Європейський банк реконструкції та розвитку погодили закупівлю 50 нових вагонів метро

Влада Києва та представники Європейського банку реконструкції (ЄБРР) провели успішні перемовини щодо закупівлі 50 нових вагонів метро. Чиновники підписали кредитний договір у розмірі 50 мільйонів євро.

Підписання відповідних угод відбулося на вигідних умовах. Про це 27 лютого повідомили у пресслужбі КМДА.

Мер Києва Віталій Кличко задоволений співпрацею. Він сподівається, що перемовини допоможуть вийти на якісно новий та конструктивний рівень співпраці. Закупка 50 нових вагонів дозволить укомплектувати фактично 10 поїздів, які курсують у столичній підземці.

У КМДА розповіли, що з 2019 року київська влада за підтримки ЄБРР розпочала реалізацію та втілення важливих проєктів. Йдеться про програму “Зелені міста”. Ідея фінансової допомоги полягає у тому, щоб реалізувати модернізацію функціоналу централізованого теплопостачання мегаполісу та розвивати транспортну інфраструктуру. Вартість проєктів – 320 мільйонів євро. Зокрема, 180 млн євро планують виділити на модернізацію транспорту у місті, а ще 140 млн євро – на проведення відповідних робіт у системі централізованого теплопостачання столиці.

Спільна робота влади у Києві та європейської фінансової установи допоможе значно покращати ситуацію. Терміни постачання вагонів не назвали.

Раніше повідомлялося, що у столиці планують реконструювати міст Патона. Фахівці вирішили розширити дорогу до восьми смуг.