07.10.2020

Археологи зафіксували сенсаційні знахідки на території садиби Софії Київської (Фото)

Археологи беруть участь у масштабних розкопках на території національного заповіднику “Софія Київська”. Українські фахівці розповіли про сенсаційні знахідки.

Знайдено бронзову шпильку, яка виготовлена у вигляді пастушої палиці, та останки інгумаційного жіночого поховання. Про це 7 жовтня повідомив у “Фейсбук” дослідник Ігор Полуектов.

Виявлені знахідки датовані V – IV ст. до н.е. Автор публікації зазначив, що це найдавніша археологічна знахідка, яку вдалося віднайти на території садиби Софії Київської на сьогодні.

Стародавні речі допоможуть експертам визначити точну сукупність інших ознак атрибутів поховання. Необхідна інформація дозволить дізнатися білше про діяльність та життя представників племен Підгірцівсько-милоградської культури. Це період розквіту культури. Відомо, що вона розвивалася у першій половині VІІІ – початок ІІІ ст. до н. е. На той час на території сучасної України проживали скіфські племена.

Також було зафіксовано й інші цікаву знахідку – заготовку для друку, датовану другою половиною XIV століття. Фахівці вважають,що печатка в’язана з Київською митрополією при Софії Київській (Кафедральному митрополичому храмі). Знахідка підтверджує той факт, що вже тоді у Києві листи відправлялися, скріплюючись печатками.

Ігор Полуектов/Фейсбук
Ігор Полуектов/Фейсбук

Раніше стало відомо, що Музей історії Києва запустить перший віртуальний проект. Ініціатива організована з нагоди роковин трагедії у Бабиному Яру.